На що варто звернути увагу при внутрішньому seo аудиті сайту

На що варто звернути увагу при внутрішньому seo аудиті сайту

Внутрішній SEO аудит сайта - це детальний аналіз веб-ресурсу, на відповідність вимог пошукових систем. Це найперша та необхідна стадія, з якої починається успішне просування сайту в пошукових системах.

В цій статті розповім про основні, актуальні критерії в пошуковому аудиті сайту, на які варто звернути увагу, при проведенні технічного аудиту web-ресурсу в 2019 році.

Метатеги

Ці вимоги залишаються актуальними вже багато років. Перевірте, щоб на ресурсі, який аналізуєте, були виконані наступні вимоги:

 1. В мета-тегу <title> повинно бути додано самий частотний ключовий запит. Оптимальна довжина мета-тега 50-60 символів.
 2. В мета-тегу <description> використовується один із важливих ключових запитів. Довжин - 140-180 символів. Створений у форматі оголошення, яке продає, коротко відображає суть сторінки, на якій використовується.
 3. На кожній сторінці сайту використовується тег <h1> , з включенням основного ключового запиту.
 4. На всіх сторінках сайту використовуються унікальні мета-теги.

Текст та його структура

 1. На сторінках сайта розміщено текст з урахуванням ключових запитів та унікальністю не менше 85-90 % по advego.com чи text.ru .
 2. В текст додано відповідні картинки з вказаним мета-тегом <alt> і <title>, наявні списки чи таблиці.
 3. Заголовки h1-h6 використовуються лише в контентній частині сторінки. І не використовуються в шаблоні для форматування тексту без потреби, наприклад, у футері, хедері, меню, формах. В тексті сторінок обов'язково існують підзаголовки <h2> , з вхідними середньочастотними ключовими запитами.
 4. Один і той самий текст не дублюється на різних сторінках.
 5. Відсутній текст, який прихований скриптами.
 6. Немає повних або часткових дублів сайту на інших доменах/субдоменах.

Семантичне ядро

 1. Перевірити чи зібрано семантичне ядро для сайту, який аналізуємо. Чи кластеризована семантика за правилом: одна послуга (товар, тема...) - одна сторінка сайту.
 2. Чи всі основні критерії (послуги) додані в меню або розміщені посиланнями на головній сторінці, та мають другий рівень вкладення.

Внутрішні параметри оптимізації сайту

Далі перерахую більш дрібніші параметри оптимізації, проте не менш важливі.

 • Front-end - чи наявний мобільний дизайн сайту, чи коректно він відтворюється на всіх мобільних пристроях. Чи реалізована кросбраузерність на сайті, та чи коректно відтворюється у всіх популярних браузерах.
 • Формування URL - чи налаштовано на сайті ЧПУ ("человекопонятные урл" - веб-адреси, зручні для сприйняття людиною). URL повинен містити тільки латинські символи в нижньому регістрі та тире, в якості розділювача. В більшості випадків URL повинен відображати заголовок сторінки <h1>.
 • Швидкість роботи сайту - сайт повинен працювати достатньо швидко та проходити перевірку в сервісі PageSpeed Insights.
 • Безпечний протокол https - хоча поки даний пункт не є абсолютно необхідним, проте варто його використовувати. Також необхідно перевірити коректність роботи сайту по https протоколу. Ще необхідно перевірити рівень захисту ssl сертифікату. Це можливо зробити у сервісі SSL Labs. Бажано, щоб він був не нижче рівня "В".
 • Валідність коду сторінок сайту - перевірити валідність коду можливо інструментом Markup Validation Servise. Можливо не завжди легко виправити помилки цього параметра, проте Ви точно будете знати в якому напрямку варто попрацювати.
 • Хлібні крихти - перевірити чи впроваджена на сайті навігаційний ланцюжок "хлібні крихти" - це елемент, навігації по сайту, який являє собою шлях від головної сторінки сайту до поточної сторінки, на якій знаходиться користувач.
 • Мікроформати - перевірити чи впроваджені необхідні мікроформати актуальні у вашій ніші (місцевий бізнес, сайт, продукт, зірки рейтингу та інше). Обов'язково повинен бути присутнім мікроформат для "хлібних крихт".
 • З'єднання дублів URL - чи обрано основне дзеркало сайту з www чи без www, та чи на лаштовано на нього 301-й редирект. Якщо сайт працює за https протоколом, то повинен бути налаштованим 301-й редирект із сторінок з http протоколом, на відповідній сторінці з https.
 • Сторінка 404-ї помилки - коректна обробка сервером сторінки з 404-ю помилкою (відповідь сервера з кодом 404).
 • Використання Sitemap.xml і robots.txt - на сайті повинен бути присутнім правильно налаштований файл robots.txt. Деталі про налаштування цього файлу можливо переглянути у Довідці Google. У файл sitemap.xml не повинні включатися URL які закриті в robots.txt чи на яких розміщено мета-тег <meta name="robots" content="noindex, follow"/> , а також повинно бути вказано посилання на файл robots .txt. Детальніше про функції файлу sitemap.xml в Офіційній довідці Google.
 • Мовні версії сайту - для різних мовних версії сайту повинно бути реалізовано виведення атрибутів rel="alternate" hreflang="x". Як це працює можливо переглянути в Довідці Google.
 • Канонічні посилання - перевірити чи використовуються на сайті посилання з атрибутом rel="canonical" та як вони налаштовані. Універсальна схема, це коли на кожній сторінці виводиться тег "canonscal" на саму себе, а для сторінок з get-параметрами виводиться канонічне посилання на відповідну сторінку без get-параметру. Проте варіантів використання даного параметру може бути багато, і тут потрібен індивідуальний підхід аби не зашкодити.
 • Використання meta name="robots"- на технічних сторінках сайту, які повинні бути закриті для індексації у блоці <head> повинно бути встановлено наступний параметр: <meta name="robots" content="noindx,follow" />.
 • Вихідні посилання - абсолютно всім вихідним посиланням на сайті повинні бути присвоєні атрибути rel="nofollow" target= "_blank".
 • Кнопки соціальних мереж - в залежності від тематики, на сайті повинні бути присутні кнопки для шарингу чи підписки на сторінки соціальних мереж компанії.
 • Перелінкування всередині сайту - повинна бути організована внутрішня перелінковка між статтями та сторінками сайту.
 • Пангінація - хоча Google більше не підтримує розмітку rel=next/prev, але її продовжують підтримувати інші пошукові системи. Тому потрібно переконатись, що для пангінації використовується rel=next/prev .

Сподіваюсь дана стаття допоможе Вам приділити належну увагу важливим параметрам при внутрішньому seo аудиті сайту. Якщо у Вас залишилися запитання, можете задавати їх у коментарях або на сторінці Контакти.

Сергей Коваленко

Автор:Сергей Коваленко

Автор этого блога

Коментарі ()

  До гори