Що таке SEO та кому воно потрібно?

Що таке SEO та кому воно потрібно?

SEO (Search Engine Optimization)  комплекс заходів з внутрішньої та зовнішньої оптимізації для підняття позиції сайту в результаті видачі пошукових систем за певними запитами користувачів, з метою збільшення мережевого трафіку (для інформаційних ресурсів), потенційних клієнтів (для комерційних ресурсів), та наступній монетизації (отриманню прибутку) цього трафіку. — Матеріал Вікіпедії

Чи працює SEO сьогодні?

Хтось впевнений, що seo уже не працює. Інші дадуть відповідь, що пошукова оптимізація актуальна і до цього часу. І ті і інші виявляться праві. Чому так - запитаєте Ви. Все просто, seo сьогодні вже не таке, як було раніше. Вже не достатньо виконати ряд дій для оптимізації сайту, придбати достатню кількість посилань і завдяки тільки цим діям потрапити в топ пошукової видачі за певним запитом. Зараз все набагато складніше.

SEO сьогодні - це цілий комплекс заходів, в які входить як технічна оптимізація сайту, так і робота з контентом, ссилочною масою, соціальними сигналами, взаємодією з користувачем та роботою з іншими факторами, що впливають на положення сайту у пошуку. Для цього необхідно розробити стратегію просування, скласти маркетинговий план, бути послідовним у виконанні завдань та набратись завзятості і терпіння.

З чого складається просування сайту

Сьогодні важко дати чітке визначення, які послідовні кроки потрібно зробити, щоб сайт піднімався у своїх позиціях. Універсальних заходів не існує. Також, як і гарантій, наприклад,  «виконайте ці декілька пунктів і вже через місяць, Ваш сайт потрапить в топ за потрібним запитом».

Проте, є один дуже важливий показник, на який орієнтуються пошукові машини при ранжирувані інтернет ресурсів, - довіра (траст сайту). Якщо траст сайту зростає, то і зростають його позиції у пошуку.

Алгоритми пошукових систем змінюються щомісячно, проте багато років незмінним є один факт: сайт повинен бути максимально корисним та зручним для користувача. Містити вичерпну інформацію з-за введеним користувачем запитом та задовільняти найбільшу кількість потреб користувача за даним запитом.

Іншими словами, якщо хочете щоб сайт виріс, то вся інформація, що міститься на ньому, повинна бути максимально орієнтована на потреби цільової аудиторії, з якою ви розраховуєте працювати. І вся оптимізація повинна бути направлена на покриття потреб Вашої цільової аудиторії, а не на накрутку технічних факторів для пошукових машин.

Проте, про технічну оптимізацію не варто забувати.

Робочі та застарілі методи просування сайту

SEO, як і раніше, залишилося робочим методом просування сайту, проте сам підхід змінився. Частина технік, якими користувалися раніше, стали менш актуальними або перестали працювати взагалі. А зловживання деякими техніками, може призвести до санкцій з боку пошукових систем. 

Що необхідно

Так само актуальним є силочне просування, проте змінився підхід до нього. зараз малоефективно просто купувати силки. Більш ефективним являється розміщення унікальних гостьових статей з посиланням на Ваш сайт на інформаційних ресурсах та ресурсах схожих з вашою тематикою.

Також не втратило своєї цінності і семантичне ядро - впорядкований набір слів, їх морфологічних форм та словосполучень, які найбільш точно характеризують вид діяльності, товари чи послуги, що пропонуються сайтом. Проте, його не варто дуже роздувати. Краще створити менший список, але з більш якісним цільовим запитом, який буде найкращим чином характеризувати вміст сайту.

Актуальне використання мета-тегів на сайті, таких як <title> <description>, а також розмітка заголовків. Важлива наявність правильно створених файлів robots.txt і sitemap.xml.

Із збільшенням мобільного трафіку, все більш актуальним стає наявність адаптивної версії сайту для мобільних приладів.

Чого не варто робити

Не варто заповнювати свої сторінки списками ключових запитів. Вставляти 20 ключових запитів в текст із 50 слів зараз безглуздо. Прийом масової реєстрації сайту в каталогах вже застарілий. Не варто використовувати зображення для відтворення важливих назв на сайті. Пошукові системи поки не здатні розпізнавати графічну інформацію і не будуть ранжувати сайт щодо ключових запитів, зображених на картинці. Не варто створювати декілька копій однієї ж і тієї сторінки під різними url. Якщо на Вашому сайті зберігається декілька сторінок з однаковим змістом, Ви можете вказувати URL канонічною (тою, якій потрібно надати перевагу) для пошукової системи.

SEO чи комплексний маркетинговий підхід

Потрібно розуміти, — seo сьогодні, це комплекс заходів що потрібні для просування сайту, які необхідно розвивати всебічно. В першу чергу потрібно турбуватися про контент, але також не варто забувати і про юзабіліті, внутрішню оптимізацію, семантику, добре продуману силочну масу, залучення трафіку соціальних мереж, відеохостингів, пошуку за зображенням, роботі із захищеним HTTPS протоколом.

Важливо також враховувати непрямі методи просування, такі чк інтернет-реклама: банерна, тізерна, контекстна, таргетована в соціальній мережі. Не варто зменшувати і значення інформаційних розсилок по базі підписників. Потрібно бути у курсі нових тенденцій в галузі seo та постійно удосконалювати сайт. Проте робити це варто добре продумуючи стратегію розвитку. Не завжди щось нове може бути кращим.

Виходячи із усього сказаного, можливо зробити висновок, що сьогодні не достатньо лише приміняти пошукову оптимізацію для просування сайту. Потрібно використовувати комплесний підхід, користуючись усіма можливими та доступними інструментами інтернет-маркетингу.

Крім того, є ніші, в яких seo може бути неприбутковим та не рентабельним у співвідношені, наприклад, з інтернет-рекламою чи просуванням в соціальних мережах. У таких випадках не варто повністю відмовлятися від оптимізації сайту, проте і витрачати бюджет на цілі, результат яких Ви зможете побачити років черз 5-20 може бути досить нерозсудливим кроком. Кожен інтернет-проект унікальний та потребує індивідуального аналізу і рацірнального стратегічного підходу у просуванні.

Сергей Коваленко

Автор:Сергей Коваленко

Автор этого блога

Коментарі ()

    До гори