Як обрати фахівця у галузі пошукової оптимізації

Як обрати фахівця у галузі пошукової оптимізації

Якщо Ви хоч раз ставили собі запитання, як обрати фахівця у галузі пошукової оптимізації, щоб не зашкодити своєму сайту, або, як отримати позитивний досвід співпраці з seo - спеціалістом, то ця стаття допоможе визначитися з якісним підбором.

Чи потрібні Вам послуги seo - спеціаліста?

Це найперше запитання, на яке потрібно отримати якісну та переконливу відповідь при виборі оптимізатора. Якщо Ви в загальному розумієте, що таке пошукова оптимізація, для чого цим потрібно займатися та яких результатів варто очікувати, то гадаю, відповідь не буде складною. Однозначно, якщо Ви самі не можете займатися процесом просування свого веб - ресурса, то варто звернутися до людини чи компанії, яка може якісно виконати цю роботу. Якщо все ж таки, Вам складно відповісти на дане питання, то рекомендую прочитати мою статтю «Що таке seo та кому воно потрібно?». Думаю, вона допоможе Вам прийняти правильне рішення.

Важливо: звернути увагу, що результат пошукової оптимізації з'являється не відразу. Очікування, зазвичай, може займати від чотирьох місяців до року.

З чого почати вибір фахівця для пошукової оптимізації

Якщо Ви розумієте важливість пошукової оптимізації, то не варто надовго відкладати вибір фахівця, який буде займатися цією роботою. Звісно, оптимальний варіант - це потурбуватися про стандарти seo ще на початковому етапі розробки сайту. В такому випадку Ви зекономите велику кількість часу на доопрацювання уже готового продукту, так, і звісно кількість бюджету, який піде на впровадження відповідних правок. Але, коли цей момент було опущено, то компетентний seo - спеціаліст допоможе покращити уже існуючий сайт.

Важливо: Серйозно віднесіться до рекомендацій правок на сайті. якщо Ви ще не готові впроваджувати рекомендації seo - спеціаліста, то і очікувати тих чи інших позитивних змін не варто.

Проведіть із спеціалістом ділову зустріч

 Потрібно обговорити наступні запитання :

 • Який досвід оптимізації спеціаліст має у сфері Вашого бізнесу?

 • Якими основними методами він користується?

 • Чи пропонує він послуги чи консультації з веб - маркетингу, які доповнюють звичайний пошук?

 • Чи дотримується оптимізатор рекомендацій пошукових систем для веб-майстрів?

 • Чи може привести приклади своїх попередніх робіт та розповісти про досягнуті успіхи?

 • Як давно працює у цій галузі?

 • Яким чином буде визначати ефективність роботи?

 • Які мінімальні терміни потрібні для отримання результатів оптимізації і яким чином буде здійснюватися зворотній зв'язок та звітність про виконання поставлених цілей?

Якщо фахівцю цікавий Ваш бізнес та він готовий прикладати власні зусилля для його оптимізації то його можуть зацікавити наступні запитання :

 • Хто Ваші клієнти?
 • Хто являється Вашими конкурентами?
 • Які канали просування Ви вже використовуєте?
 • У чому полягає унікальність, цінність Вашого бізнесу чи послуг, які Ви надаєте?
 • Що приносить Вам основний прибуток і як можна його збільшити за рахунок оптимізації веб-ресурса?

Відповідаючи на ці запитання, будьте максимально чесні, так як від цього залежить вірний вибір стратегії для оптимізації та подальший результат співпраці з оптимізуючим.

Будьте уважні при виборі seo спеціаліста

Не робіть поспішних висновків після співбесіди. Хоча seo - спеціалісти і надають цінні послуги своїм клієнтам, проте все ж таки є не зовсім порядні особи, які псують репутацію цієї сфери діяльності.

Якщо Вам нав'язують надто агресивні маркетингові кроки, чи пропонують використовувати не зовсім дозволені методи для маніпуляції результатів пошукової видачі, - скоріше за все це недобросовісний оптимізатор. Варто задуматися про доцільність співпраці  з ним. Не забувайте, що методи, які порушують вимоги пошукових систем, можуть значно погіршити позиції сайту в органічному пошуку та навіть привести до його видалення з індекса пошукової системи.

Важливо: пам'ятайте той факт, що ніхто не може Вам гарантувати перше місце в пошуковій видачі! Якщо фахівець говорить, що сайт після оптимізації гарантовано займе перше місце по високоякісному пошуковому запиту, то цілком природньо було б засумніватися в його компетентності.

Безумовно, сайт можливо вивести на перше місце за допомогою пошукової реклами. І якщо Вам складно розрізняти рекламні оголошення від результатів органічного пошуку, то Вас легко ввести в оману. Проте, підтримка сайту на першому місці за високочастотним пошуковим запитом за допомогою реклами, ніяким чином не відноситься до пошукової оптимізації. Крім цього це потребує дуже високих рекламних бюджетів. Як тільки Ви перестанете оплачувати рекламу, сайт зникне з першої сторінки у пошуку.

Також можливо сайт вивести на перше місце пошукової видачі і за допомогою недозволених методів просування. Але в такому випадку, він протримається там не довго. Як я вже писав попередньо, використовуючи недозволені методи оптимізації ви ризикуєте потрапити під санкції пошукових систем, і Ваш сайт може бути видалено з пошукової системи назавжди.

Сподіваюсь, що дана стаття допомогла вам отримати відповіді на питання, як вибрати фахівця по пошуковій оптимізації.

Якщо Ви знаходитеся у пошуку, і я зацікавлю Вас як фахівець з розробки, реклами чи просування сайтів, то з моїм портфоліо можливо ознайомитися пройшовши за посиланням. А при прийнятті позитивного рішення можливо замовити послуги з пошуковій оптимізації, звернувшись через форму зворотнього зв'язку на сторінці контакти.

Сергей Коваленко

Автор:Сергей Коваленко

Автор этого блога

Коментарі ()

 1. Алексей 27 травень 2020, 19:33 # 0
  … Зато, шрифты — зачетные! Оценил ;-)
  До гори